جمعه, ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۸ Friday, 26 April , 2019
مهر ۱۵, ۱۳۹۶ کد خبر : 22304 گفتگو

گفت و گو با یوسفی نژاد مجری صداوسیما؛همیشه سعی کرده ام برنامه به برنامه بهتر شوم

علی یوسفی نژاد از نوجوانی در کارهای فرهنگی مثل نمایش، گروه سرود، تواشیح و قرائت قرآن فعالیت داشت و در سال ۸۳ بر حسب یک اتفاق و نیامدن مجری برنامه افتتاحیه دانشجویان جدید الورود دانشگاه به اصرار مسئول فرهنگ دانشگاه

گفت و گو با یوسفی نژاد مجری صداوسیما؛همیشه سعی کرده ام برنامه به برنامه بهتر شوم

علی یوسفی نژاد از نوجوانی در کارهای فرهنگی مثل نمایش، گروه سرود، تواشیح و قرائت قرآن فعالیت داشت و در سال ۸۳ بر حسب یک اتفاق و نیامدن مجری برنامه افتتاحیه دانشجویان جدید الورود دانشگاه به اصرار مسئول فرهنگ دانشگاه به عنوان مجری پشت تریبون رفت؛ از همان موقع کار اجرا به دلش نشست و ادامه داد.
علی یوسفی نژاد چهار یا پنج سال پیش در آزمون صدا و سیما شرکت کرد و بعد از گذر از مراحل مختلف گزینش و یک تست مجدد در سال ۹۵ به عنوان مجری سیمای مرکز گیلان پذیرفته شد. یوسفی نژاد به عنوان مجری در بسیاری از برنامه ها از جمله لوجنک، خانه مهر و ارتباط تهران برای برنامه قرآنی بشارت و … حضور پیدا کرد.

متن کامل مصاحبه آوای رشت با علی یوسفی نژاد مجری توانمند صدا و سیما، بدین شرح است:

یک مجری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
– مجری باید در نگاه اول ظاهری مناسب به لحاظ چهره، فیزیک و پوشش داشته باشد تا بتواند ارتباط اولیه را با مخاطب برقرار کند و در مرحله بعد باید معلومات و دایره واژگان کافی و در نهایت سادگی و روانی کلام و گویش داشته باشد، که منجر به ایجاد صمیمیت و علاقه بین مجری و مخاطب شود.

از کدام اجرای خودتان بیشتر رضایت دارید و عامیانه بگوییم به دلتان نشست؟
-من همیشه سعی کردم برنامه به برنامه بهتر شوم البته انکار نمی کنم که گروه کاربلد و فنی، میتواند در یک برنامه کمک حال مجری باشد؛ با توجه به همه مطالبی که عرض کردم آخرین باری که در برنامه خانه مهر به مناسبت عید سعید غدیر افتخار داشتم در خدمت مردم خوب و فهیم و مهربان شهرم باشم، به دلم نشست و اجرای خوبی بود.

فکر می کنید کجای این حرفه هستید؟ و نگاه شما به کجاست؟
-من از سال ۸۳ و بر اثر یک اتفاق وارد این عرصه شدم و حالا از ان روزها ۱۳ سال گذشته و من روزهای پر نشیب و فرازی را پشت سر گذاشتم، اما مدت زمان کوتاهی می باشد که از قاب تلویزیون و از شبکه باران در خدمت مردم هستم و به این لحاظ باید بگویم که در ابتدای راه هستم و هر روز در حال تجربه؛ برای خودم سقفی را تعیین نکرده ام، نه به این معنی که هدفی را دنبال نمی کنم بلکه به این منظور که برای خودم و این حرفه انتهایی را متصور نیستم. دوست دارم در آینده ای نه چندان دور به عنوان یک مجری محبوب که سبک اجرای مختص به خود را داراست، در بین مردم خوب شهر و کشورم شناخته شوم.

دوره آموزشی هم دیده اید؟
-بله، دوره فن بیان را پیش استاد نصرالله مدقالچی که از سرمایه های بزرگ کشورمان هستند گذرانده ام، البته اگر ضعفی هست از خودم‌ می باشد، قطعا شاگرد خوبی نبوده ام (خنده)؛ اما باید بگویم درست است که کلاس خیلی میتواند موثر واقع شود اما «التجربه فوق العلم»

موقع اجرا چه حسی دارید؟
-سوال جالبی پرسیدید؛ ببینید زمانی که در حال اجرا هستم جزء زندگی و عمر من محسوب نمیشود چون واقعا به این کار و تعامل با بیننده و مخاطب علاقه مند هستم، شاید بارها اتفاق افتاده است که مریض یا بیحال بودم و قصد کنسل کردن برنامه را داشته ام اما وقتی پشت میکروفون یا دوربین قرار میگیرم همه ی ناراحتی ها و درد هایم را فراموش میکنم باور کنید بزرگنمایی نمی کنم.

آیا خاطره ای از اجرا های خود دارید؟
-قطعا این همه سال کار بدون خاطره نمیشود اما بهترین و جذاب ترین آن برای من زمانی بود که برای اجرای جشن میلاد امام زمان به یکی از شهرهای مجاور رفتم و در آنجا وسط اجرا زمانی که داشتم دو سه قدم روی سن عقب عقب میرفتم از بالای سن به پایین پرت شدم و شلوارم پاره شد که این مطلب باعث شد حضار از ته قلب بخندند و جالب تر اینکه وقتی سال بعد برای اجرای همان برنامه رفتم یکی از حضار بلند شد و گفت بولوتوث گوشی ات را روشن کن و در کمال تعجب دیدم فیلم پرت شدنم است که خیلی باعث خنده ام شد بعدها متوجه شدم که تقریبا تمام مردم آن محل این فیلم را دارند.

تا حالا برنامه ای را دیده اید که افسوس بخورید که ای کاش شما مجری آن برنامه می بودید؟
-افسوس نه ولی غبطه خورده ام، در شبکه گیلان برنامه الا تی تی و در شبکه کشوری برنامه اکسیر از شبکه چهار

دوست دارید مجری کدام برنامه باشید؟
-بطور کلی اجرای برنامه های اجتماعی و شب عید شبکه سه را خیلی دوست دارم.

در آخر حرفی برای دوست داران این رشته دارید؟
-حرف آخرم با کسانی است که دوست دارند وارد این عرصه شوند اول اینکه هیچ وقت نا امید نشوند چرا که نا امیدی آخرین و بزرگترین حربه شیطان است دوم اینکه تا میتوانند مطالعه کنند در همه زمینه ها به قول معروف اقیانوسی از علم با عمق یک کف دست یعنی از هر موضوع به اندازه رفع حاجت بدانند و سوم تمرین ،تمرین و باز هم تمرین که یکی از بهترین این تمرین ها ، مقابل آینه است. در پایان دعا میکنم زیر این سقف بلند روی دامان زمین هر کجا خسته شدی یا که پر غصه شدی دستی از غیب به دادت برسد و چه زیباست که آن دست خدا باشد و بس.

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید

بدون نظر