چهارشنبه, ۱ شهریور , ۱۳۹۶ Wednesday, 23 August , 2017
مهر ۱۷, ۱۳۹۵ کد خبر : 11135 خبرها

نمایش «نسخه نو» در پیاده راه فرهنگی رشت

نمایش «نسخه نو» در پیاده راه فرهنگی رشت، همزمان با عاشورای حسینی اجرا می شود.

نمایش «نسخه نو» در پیاده راه فرهنگی رشت

نمایش «نسخه نو» روایتی از حضرت عباس (ع) در کربلا با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت و با همکاری گروه تئاتر مارلیک در پیاده راه فرهنگی رشت اجرا می شود.

اسحاق مجیدی، فرشاد مقصودی، علی میرزاد، بنفشه هوشنگی، رگسانا علیپور، محمد گودرزی، لعیا آزرم سیرت، رضا ساجدی، مسعود معصومی، مسعود سوارکار, اورینا خلیفه، مجتبی جوان، هلیا یوسفی، ساغر سیاوش، یامین ایزدی، هستی شطرنجی، تینا شطرنجی، میثم اکبردوست، شقایق ائمه دوست، محمد علی صادقی، افسون یوسفی، علی زنجانی بازیگران این نمایش هستند.

هومن میر معنوی نویسنده و کارگردان این نمایش در گفت و گو با فرهنگسرای مجازی رشت با اشاره به اینکه این نمایش روایتگر رشادتهای حضرت ابوالفضل(ع) در میدان کربلا است اظهار داشت: از رخصت گرفتن حضرت عباس(ع)  برای رفتن به جنگ تا  قدم گذاشتن به میدان برای آوردن آب در این نمایش روایت می شود.

وی افزود: در نمایش «نسخه نو» یورش به خیمه زنان و به اسارت بردن آنها و آتش زدن خیمه ها در میدان شهدای ذهاب رشت بازسازی می شود و بیش از ۲۰ نفر از عوامل اجرایی در این نمایش حضور دارند.

میر معنوی گفت: این نمایش برای دومین سال متوالی اجرا می شود و در سال گذشته موضوع نمایش امام حسین (ع) بود.

وی با بیان اینکه موسیقی این نمایش کاری از مجتبی بهبودی است تصریح کرد: نوازنده آهنگ این نمایش رضاحسینی است و دستیاران اجرا سارا وحدی، شایسته ملایی، قدیسه خاک، امین نیرومند هستند.

 

photo_2016-10-08_16-28-43

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید

بدون نظر